Sona eren oyunlar

Şimdi özgür değiliz ama emniyetteyiz, en iyisi burada olmak, Aşiyan'da

Ödüllü yazar Bihter Dinçel’in kaleme aldığı ve aynı zamanda tek başına rol aldığı “Aşiyan”, bir kadının ailesiyle ve geçmişiyle bağlarını, aşkını, yalnızlığını, korkularını ve dargınlıklarını anlatıyor. Oyunun dekor tasarımını Barış Dinçel, kostüm tasarımını Başak Özdoğan, yönetmenliğini ise Cem Emüler üstleniyor.

"Bu hikayede senin de en az bir parçan, bir an'ın var."
Ezop Sahne ilk prodüksiyonu “Aşiyan” ile seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Usta yönetmen Cem Emüler tarafından yönetilen oyunda Bihter Dinçel oynuyor. 

“Aşiyan yuva demek, kuş yuvası..."
"Şimdi... Özgür değiliz ama emniyetteyiz"
"En iyisi burada olmak, Aşiyan'da…”

Ödüllü yazar Bihter Dinçel tarafından kaleme alınan “Aşiyan” , evinin önünde bomba patlayan bir kadının travmaya bağlı anksiyete yaşayarak 9 ayı evinde geçirmesi üzerine kurgulanmış bir oyun. Eskide kalmak, yeniyi inşa etmeye çabalamak, yüzleşmek, karar vermek, durmak veya yola devam etmek…

“Seçmediğin bir hayatı ne kadar iyileştirebilirsin? Anıların bile başkalarının anılarının anısıysa, yaşama sevincini kendi kalbinden alabilir misin?”

Seyirciye sürprizli anlarıyla keyifli bir izlek vadeden oyunda Bihter Dinçel’e, Boncuk Yılmaz ve Güven Kıraç sesleriyle eşlik ediyor. “ 'O günü' ben istemedim. 'Bugün'ü de… O gün ile bugün arasında geçen her günü güzelleştirmek için elimden geleni yaptım. Başardım… Gözümden yaş akmadan ağlayabiliyorum. Sayfaları olmayan kitapları okuyabiliyorum. Anı dinleyerek geçen çocukluğum da sessiz bir anı artık. Tamam işte! Mutlu olmak için her şey hazır! Da… Şimdi…”


Yöneten: Cem Emüler
Yazan/Oynayan: Bihter Özdemir Dinçel
Dekor Tasarım: Barış Dinçel
Kostüm Tasarım: Başak Özdoğan
Işık Tasarım: Mahmut Özdemir
Oyundaki Sesler: Güven Kıraç, Boncuk Yılmaz
Proje Tasarım: Bihter Dinçel & Hande Selen Canar
Yönetmen Yardımcısı /Proje Koordinasyon: Gizem Ertürk
Reji Asistanı: Esra Akbaş
Afiş Fotoğraf: Çağla Çağlar
Afiş Tasarım: Yavuz Günal

 

18 KASIM 2016, CUMA- “AŞİYAN”

 Yer:  Ezop Sahne Saat: 20:30

25 KASIM 2016, CUMA- “AŞİYAN”

Yer:  Ezop Sahne Saat: 20:30

 

              Bilet için    
              AŞİYAN | Biletix