Devam Edenler

“Hiç kimse kendine duyulan bir aşkı böylesine harcamamalıydı”

Demir | Tiyatro Martı

15 yıl önce kocasını öldürdüğü için ve müebbet hapse mahkûm olmuş bir kadın ile geçmişi bu travmayla silinen kızının, yıllar sonra ilk defa bir araya gelme hikâyesini anlatan “Demir”; Güzin ve Zeynep Özyağcılar’ın muhteşem performansıyla  sahneleniyor!

Başrollerinde; Güzin Özyağcılar, Zeynep Özyağcılar, Gözde Çetiner ve Burak Tanay'ın rol aldığı oyun; kadının savruluşuna, sistemdeki yerine ve pek bilinmeyen yönleriyle kadın dünyasına tanık ediyor.

Bir kadın bir kız ve bir cinayet… Fay kocasını öldürmekten sabıkalı cezaevinde yatmaktadır. Parmaklıklarla çevrili yıpratıcı dünyasına alışmış, semsert kabuğunun içinde yaşayıp gitmektedir. Yapayalnızdır ve içeri girdiği günden beri hiç ziyaretçisi olmamıştır. Bir gün hiç ummadığı bir misafir kapısını çalar. Josie annesini ziyarete gelmiştir. 15 yıl sonra gelen bu buluşmanın nedeni nedir? Josie annesinden ne öğrenmek istemektedir? Neden şimdi gelmiştir? Fay, Josie’nin duymak istediklerini söyleyecek midir? Birbirine neredeyse yabancı olan anne kızın hayatı bu yüzleşmeden sonra nasıl şekillenecektir?

 

Bu hesaplaşma Josie’nin geleceğini nasıl etkileyecektir?

Dünyanın en önemli sahnelerinde seyirciyle buluşan "Demir" oyunu ilk defa gerçek bir anne kız olan Güzin Özyağcılar ve Zeynep Özyağcılar'ı izleyeceksiniz.

 

Yazar: Rona Munro

Yönetmen: Serkan Üstüner

Yönetmen yardımcısı - Dramaturg: Hande Ören

Dekor: Cihan Asar

Işık: Alev Topal

Müzik: Selimcan Yalçın

Oyuncular

Fay: Güzin Özyağcılar

Josie: Zeynep Özyağcılar

Sheila: Gözde Çetiner

George: Burak Tanay

Kategori: