Gösteri / Konser

"Kaldım yine kendimle, iç seslerim hep peşimde"

Genelde yazılarımda etkinliklere neden katıldığımı anlatmam ama bu konseri en başından itibaren anlatmak istiyorum.

Gelen davetler arasında başlığa yazılan şu cümle dikkatimi çekti.

“ROCK MÜZİĞİN GİZLİ SESİ BURAK SAYIN'IN SOLO KONSERİ, 5 KASIM'DA KADIKÖY DOROCK XL'DA!”

Bu kesinlikle benim eksikliğim, Burak Sayın ismini daha önce duymamıştım. Tabii en önemli sebeplerden biri rock müziğe özel bir ilgim yok. Daha sonra ‘İmkânsız’ adlı şarkıyı dinledim ve dedim ki ama ben neden daha önce bu sesi duymadım. Arkadaşlar arasında tırtıklı ses diye tabir ettiğimiz seslerden biri.. Ah en sevdiklerimden..

Sonuç olarak 5 Kasım akşamı Kadıköy DorockXL’daki konsere gittik. Sahne İmkânsız ile başladı. Türkçe şarkılar söylediği için daha çok sevdim. (ah çok fenasın Hande). Ne yapayım ben Anadolu Rock’ı seviyorum.

Bulutsuzluk Özlemi’nden, Barış Manço’dan ve pek tabii ki krallarımdan biri olan Cem Karaca’dan şarkılar söyleyen Burak Sayın’ın verdiği arada yanına gittim. İnanılmaz derecede nazik ve sıcak biri. O arada bir de röportaj sözü aldım.

Konser boyunca çok keyif aldım. Sahneye çok yakışan bir adam. Daha çok şarkı yapmasını dilerim. Bir de benim gibi söze çok değer verenler için bizi vuracak cümleler bekliyorum kendisinden. 

Ertesi gün bu sefer daha yakından tanımak için araştırmalarıma başladım. 1991 yılında müzik yaşantısına başlayan Burak Sayın yıllardır sahnelerde. Tabii ki bugüne kadar pek çok iş yapmış. Güçlü ve karakteristik bir sese sahip olan Burak Sayın’ın İmkânsız ve Deliyim şarkıları tüm dijital platformlarda yer alıyor. Önümüzdeki aylarda Sony Music Türkiye/R-Act etiketiyle piyasaya çıkacak albümünün parçaları, single’lar halinde yayınlanıyor. Kesinlikle listenize alın, takip edin, konserlerine gidin ve mutlaka dinleyin.

HandE Yöremen

Kategori: