Gösteri / Konser

Teoman ile İstanbul'da Sonbahar 

Vadi Açıkhava'daki konserler tüm hızıyla devam ediyor. Dün akşam da benim için bir numara olan Teoman'ın konseri vardı. Konser 21'de başlaması gerekirken 22'ye doğru başladı. Teoman'ın muhteşem bir orkestrası var. Burak Kulaksızoğlu, Tolga Akyıldız, Levent Özer, Melisa Uzunarslan.. Konser önce grup elemanlarının kısa bir performansından sonra başladı ve Teoman sahneye çıktı. 

‘Düş’ ve ‘Renkli Rüyalar Otel’i ile güçlü bir şekilde konserin açılışını yapan Teoman, hem yeni parçalarını hem de ‘Paramparça’, ‘Kupa Kızı’, ‘Çoban Yıldızı’, ‘İstanbul’da Sonbahar’ gibi klasikleşmiş şarkılarını kalabalık bir seyirci önünde seslendirdi. Konser yaklaşık 2 saat sürdü.

Teoman konserlerinde ışık her zaman çok önemlidir ama Vadi Açıkhava bana karanlık geldi. İlk defa bu yeni konser alanında bir konsere gittiğim için genelde nasıl olduğunu bilmiyorum. Atlantis Yapım'ın kazandırdığı bu yer çok ferah ve konserler için çok uygun fakat ne yazık ki ya araba ya da taksi seçeneğiniz var. Giderken üst üste aktarma yaparak gidiliyor ama dönüş ne yazık kı büyük sıkıntı. En kısa süre içinde bu sorunun çözülmesini ümit ediyorum. Arabasız gittiğimiz için sadece maç için yapılmış (!) olan Seyrantepe Metrosu ne yazık ki kapalı. Konser çıkışı olduğu için kapıda taksi bulmakta güçlük çekiliyor. Ulaşım sorunu çözüldüğü zaman bu harika yerin tadını doya doya çıkarabileceğiz.

 

Teoman'a düşkünlüğüm bir ayrıdır. Teoman, seyircisiyle pek fazla konuşmaz. Ancak İyi akşamlar ve teşekkür ederim cümlelerini duyarsınız ondan. O, şarkılarıyla konuşur. Sosyoloji mezunu olan Teoman'ın her bir şarkısı müziği dışında sözleriyle de öne çıkıyor. Kendine has bir üslubu vardır. Ondan başkasına da bu tarz yakışmıyor, kimse kusura bakmasın.

 

Vadi Açıkhava’da U.S. Polo Assn. Açıkhava Konserleri Eylül programı şöyle

21 Eylül’de efsanevi grup MFÖ,

22 Eylül’de Karadeniz Gecesi ile müzisyenliğinin yanı sıra oyunculuğu ile son dönemde adından söz ettiren Öykü Gürman ile İmera, Merve Yavuz ve Ekin Uzunlar sahnede olacak.

Eylül programının kapanışını ise 27 Eylül’de Türk pop müziğinin güçlü ve sevilen sesi Funda Arar yapacak.

6 Ekim’de Türk rock müziğinin en sevilen isimlerinden Haluk Levent sahnede ikinci defa yerini alacak.

Saat 21:00’da başlayacak konserlerin biletlerine www.biletix.com veya biletix satış noktalarından ulaşılabilir. Türkiye’nin en ünlü isimlerinin etkinlikleri, hem toplu taşımayla hem de geniş otoparkı sayesinde özel araçlarıyla gelecek İstanbulluları bekliyor.

Adres: Vadi Açıkhava – Vadistanbul, Ayazağa Mahallesi. Cendere Caddesi. Sarıyer/ İstanbul

Hande Yöremen

Kategori: