Film

Aile kavramının altı çizilirken bir yandan hayatlarında suçlu durumuna düşmüş insanların koşulları değiştiğinde, fırsatlar sunulduğunda yollarının da değiştiğinin altı çiziliyor.

Filmin içine yerleştirilmiş kahkaha bombaları patlayıp duruyor

Komedi olarak yazılmış bu uyarlama senaryo aslında aynı zamanda bir aksiyon filmi. Aile kavramının geçmesinden de anlayacağınız üzere tam bir aile filmi. Kavga, dövüş sahneleri bile hiçbir şekilde rahatsız edecek şekilde değil. Hatta şunu da belirtmeliyim ki, aksiyon sahneleri çok keyifli. Özellikle dövüş sahnelerine çok çalışılmış. Aksiyon yönetmenliğini Kore’den özel olarak Türkiye’ye gelen ve oyunculara aksiyon eğitimi veren Dae-Won Youn’un üstlenmiş. İzlediğiniz zaman hemen fark edeceksiniz.

Başrollerinde Cengiz Bozkurt, Nurgül Yeşilçay, Onur Buldu, Ferit Aktuğ, Beste Kökdemir ve Doğan Can Sarıkaya’nın yer aldıkları filmin yönetmeni Bedran Güzel, görüntü yönetmeni ise Jean-Paul Seresin.

Yapımını Oscar ödüllü “Parazit” filminin de yapım şirketi olan CJ ENM’in üstlenmiş. Bugün basın gösteriminden sonra biraz sohbet etme fırsatımız oldu. CJ ENM’nin piyasaya bu girişinin ardından pek çok sürprizleri olacakmış.

Uzun bir pandemi sürecinden sonra izleyiciyi sinemaya tekrar gitmeye yönlendirecek bir film olduğunu düşünüyorum. Böyle bir dönemin sonunda belki rekorlar için zaman var ama bu film izlemek isteyeceğiniz filmler listesinde olmalı.

Cengiz Bozkurt’un insanı kendisine hayran bırakan enerjisi ve yeteneğinin yanında Nurgül Yeşilçay’ı ekleyin. Evet, Ferit Aktuğ’u her izlediğimde keyif aldığım bir oyunculuğu var ama hep aynı kişiyi izliyormuşum gibi geliyor. Beste Kökdemir’i de hep diksiyonu yüzünden hatırlıyorum. Biraz daha bu konuda kendini geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Onur Buldu rolüne tam uymuş. Doğan Can Sarıkaya’yı da beğendim. Çocuk ‘gerçekten koşuyor!’ Tabii ki ve Altan Erkekli.. Varlığıyla, oyunculuğuyla filme ne güzel bir renk katmış.

Filmde, ilk kez tiyatroda seyrederek hayran olduğum Fatih Al da rol alıyor. Onu ekranda da, sahnede de hep görmek isterim.

 

Film 7 Ekim Cuma günü vizyona giriyor. Gülmek, keyifli vakit geçirmek isteyen herkese tavsiye ediyorum.

Hande Yöremen