Film

Baba Parası

Yılın en merakla beklediğim işlerinden biri olan Baba Parası’nı gala gecesi izledim. Rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki beklediğime değdi. 1 Ocak 2020 Çarşamba günü vizyona girecek olan bu filmin son dönemde yaşanan sinema krizinden etkilenmeyeceğini umuyorum ve diliyorum.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in yanı sıra Devrim Yakut, Rasim Öztekin, Yağmur Tanrısevsin, Özgür Emre Yıldırım, Ayhan Taş’ın da rol aldıkları film komedi olarak bence birbirine benzeyen diğer bütün filmlerden ayrı bir yere konulabilir. Malum artık Hangover kafası ve yol hikâyesi filmlerinden artık bana fenalık basıyor. Konusu itibariyle fark yaratan filmde ülkenin en zengin insanlarından birinin çocuklarının mirasa ulaşma çabasını anlatan filmin senaryosu tabii ki Selçuk Aydemir’e ait. Aydemir aynı zamanda filmi yönetmiş.

Oyuncu seçimleri çok başarılı. Özellikle Devrim Yakut’a bayıldığımı belirtmeliyim. Benim gibi komediyi pek tercih etmeyenleri bile iyi bir senaryo ve çok iyi oyunculuklar bekliyor. Film boyunca sıkılmadan, üstelik çok da eğlenerek vakit geçiriyorsunuz. Çoluk çocuk, ailece izlenebilecek filmlerden biri.

Biraz olsun gevşemek, iyi vakit geçirmek ve iyi film yapanlara destek vermek için bu film mutlaka sinemada izlenmeli.. Oyuncular belli ki çekimlerde çok eğlenmiş. İnanın kamera arkasının en az film kadar eğlenceli olduğunu düşünüyorum. Keşke yayınlansa..

Filmin ardından Dada Salon’daki after party’ye de katıldık ve çok eğlenceli vakit geçirdik.

Hande Yöremen

BABA PARASI

Konusu: Bir zengin, bir fakir, bir siyahi, bir beyaz, bir profesör, bir cahil, bir köylü, bir şehirli, bir Hıristiyan, bir Müslüman kardeş olabilir mi? Eğer yakın zamanda ölen, ülkenin en zengin insanının gayri meşru çocukları ve yasal varisleri olduklarını öğrenirlerse neden olmasın?

Kendilerine düşen payı almak için bekleyen kardeşler ikinci büyük şoku yaşarlar. Mirasın tamamına içlerinden sadece birisi sahip olabilecektir “en kötü olanı”. Ortada babasının mirasını koyduğu dev bir kasa vardır ve bu kasanın şifresini ancak babası gibi aç gözlü, düzenbaz, acımasız, zeki, uçarı çocuk bulabilecektir. Şifreyi bulmak için kardeşler arasında kıyasıya yarış başlar. Kardeşler, para için insanın ne kadar ileri gidebileceğinin komedisini sergilerler.

Oyuncular: Ahmet Kural, Murat Cemcir, Devrim Yakut, Rasim Öztekin, Yağmur Tanrısevsin, Özgür Emre Yıldırım, Ayhan Taş, Deniz Barut, Giray Altınok, Osman Alkaş

Senaryo ve Yönetmen: Selçuk Aydemir

Görüntü Yönetmeni: Ferhat Uzundağ

Yapımcı: Murat Cemcir, Necati Kocabay, Furkan Yeşilnur

 

 

Kategori: