Film

“Hemen Döneriz” 29 Kasım’da sinemalarda!

Hemen Döneriz, 29 Kasım Cuma günü vizyona giriyor. Filmi gala gecesinde izledik. Sevgili Caner Ural'ın da konuk olduğu filmde Kadir Polatçı, Murat Genç, Burak Satıbol ve Çorumlu Amir’in rol aldığı filmde ayrıca; Türkiye 2016 güzeli Buse İskenderoğlu, Gökhan Mumcu, Ayhan Taş, Ayberk Yılmaz, Açelya Elmas, Esin Civangil, Kıvanç Baran Arslan, Halil İbrahim Ceyhan, Fulya Şirin, Enver Akbaş, Hüseyin Elmalıpınar, Umur Yiğit Vanlı, Seda Alpat, Ahmet Dursun, Enver Öztürk, Muzaffer Saygın Üngör, Caner Ural,  İbrahim Aratman ve Yavuz Ketenci rol alıyorlar.

Açıkçası film beklentimin üzerinde çıktı. Eğlencelik bir film olmuş. Oyuncu Gökhan Mumcu yapımcılığı, Haydar Işık yönetmenliği üstlenmiş. Senaryoyu Aytuğ Topaloğlu ve Salim İnan yazmışlar. Filmin görüntü yönetmeni de Ömer Yılmaz.

Gala gecesi oldukça kalabalık ve renkli geçti. 

“Hemen Döneriz” 29 Kasım’da sinemalarda!

Film için özel olarak Bekir Aydınoğlu' nun  satın aldığı FERRARİ 488 PİSTA modeli otomobille Barselona'nın eşsiz şehir dokusu resmedildi.

Türkiye satış rakamı 6 milyon Türk Lirası olan Ferrari 488 Pista aynı zamanda Barış Koçak'ın film için hazırladığı “Hemen Döneriz” şarkısının klip çekimlerinde de kullanıldı.

Vizyon tarihi 29 Kasım 2019 olan komedi tadındaki filmin müziklerini  Saki Çimen yaparken filmde  Faruk karakterini canlandıran söz yazarı ve besteci Halil İbrahim Ceyhan’ın da kendisinin seslendirdiği  bir şarkısı bulunuyor.

Filmin hikayesine gelecek olursak

Kortizol (stres) hormonu salgılanmasını engellediğine inanılan bir bitki peşinde yola çıkan 4 gencin kaderi o gün değişir. Gün boyunca ayağına gittikleri adamın silah ve uyuşturucu şebekelerini farkında olmadan yerle bir ederler. Mafya babası Reco tarafından rehin alınan gençlerin şansı,  yolda çarparak arabaya aldıkları imam Mümin’in cebinden çıkan loto bileti ile değişecektir. Biletin asıl sahibi Yaşar dayının mekana gelmesiyle olaylar karışır.

Umarım film vizyonda iyi bir gişe yapar. Yarın vizyona girecek olan bu filme başarılar diliyorum.

 

Kategori: